Нека Ви обясним как се определя размерът на обезщетението. От една страна, под внимание се вземат възможностите на родителя, който ще изплаща издръжката. От друга страна, трябва да се вземат предвид нуждите на детето. Тук не разбирайте единствено физическите потребности и монетарното им обезпечение. При един развод духовните потребности се погазват, а травмите остават за цял живот. Но за жалост, има ситуации, при които такъв е неизбежен.
В Семейния кодекс е определено издръжката на детето да бъде ¼ от размера на минималната работна заплата. Това – в пределите на съдебната зала. Друг е въпросът колко ще се договорят родителите помежду си. Понякога родителят, при когото остава да живее детето, търси по-малка сума или не предявява претенции за обезщетение. Но работата на адвокат за издръжка на дете е друга.
Невинаги обаче двойките стигат мирно до естествения завършек на своите семейни отношения. Понякога драмите са големи, а децата попиват всичко и го запечатват в съзнанието си. Наемането на адвокат за издръжка на дете е само първата стъпка към уреждането на „сметките“ между бившите съпрузи. И като такава, от нея зависи как ще вървят нещата след това.
Но когато няма сключен брак, тогава какво да правите? Вероятността и Вашият случай да е такъв е голяма, защото случаите на семейно съжителство без подпис надделяват. Можете да сте спокойни, че и в този случай детето има право на издръжка.